06.04.2018 - KOSGEB Haberleri ve KOSGEB Gelişmeleri - KOSGEB Destekleri

Kobiler de bulunması gereken 5 özellik

Kobiler de bulunması gereken 5 özellik

Herkes kobi, yönetici dendiği zaman gözünde çok büyütür. Fakat onlar da sıradan bir insanken kazandıkları üstün yetenekler ile yüksek yerlere gelirler. İşte onları bu yüksek yerlere getiren 5 özellik!

  • ÇALIŞKANLIK

Yönetici ve üst kademe ’de olan insanlar genellikle çok çalışkan ve verimli olurlar her dakikalarını genellikle Bir şeyler öğrenmeye ve bilgilenmeye harcarlar.

  • KARARLILIK

Aldıkları kararlar da asla ve asla yanılgıya düşmezler aynı zaman da hiçbir insanın da kararlarına müdahale etmesine izin vermezler. Daima kararlı olup, gelecek zamanlı düşünürler.

  • İLETİŞİM VE DİKSİYON

Şüphesiz ki insanları etkilemenin ve algı yaratmanın en büyük kozu iletişimdir. İnsanları bir konuda etkilemeniz için harika bir diksiyonunuz olması lazım. Ve bu genellikle bütün yöneticilerin sahip olduğu bir özellik.

  • ÖĞRENMEYE AÇIK OLMA

Birçok insanın başaramadığı bir konudur bu. Bir şeyi öğrenemedikten sonra vazgeçerek pes eder. Lakin yönetici ve üst kademe bir çalışan olmak istiyorsanız asla ve asla pes etmeyeceğinizi bilmeniz lazım ve bunun yanında daima öğrenmeye açık olacağınızı unutmayın.

  • ZAMANINI DEĞERLİ KULLANMA

Çoğu insan gezeyim, uyuyayım derken birçok yönetici planlamalar yaparak zamanını parçalara bölerek çalışır. Çünkü her dakikayı verimli olarak kullanmaya çalışırlar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ