06.04.2018 - KOSGEB Haberleri ve KOSGEB Gelişmeleri - KOSGEB Destekleri

Bakan Özlü Manisa Teknokent’i hizmete açtı

Bakan Özlü Manisa Teknokent’i hizmete açtı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Teknokent’in açılış töreni, Prof. Dr. Şehit İlhan Varank Yerleşkesi’nde yapıldı. Törene Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün yanı sıra MCBÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Aktaş, Teknokent’te faaliyet gösteren firma temsilcileri, kent protokolü, öğretim üyeleri ve öğrenciler de katıldı.

Açılışta konuşan Bakan Özlü, ülkenin artık katma değeri yüksek, kaliteli ve teknolojik ürüne dayanan bir üretim modeline doğru ilerlediğini söyledi. Özlü, “Teknokentler ülkemizin araştırma geliştirme ve teknoloji potansiyeline katkı sunuyor. Ar-Ge, inovasyon ve yüksek teknoloji çağımızın anahtarı konumunda. Türkiye ileri teknolojiyle büyüyebilir. Bu nedenle teknolojiyle bilime daha çok sarılacağız. Özellikle KOBİ’lerin Ar-Ge ve inovasyon konularındaki açığını kapatmak istiyoruz. Teknoloji geliştirme bölgeleri bu açığı kapatacaktır. Bilimde dönüşüm, teknolojide atılım, ileri sanayi ürünlerini üretim üssü olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Üniversiteyle şehrin ve sanayinin burada buluşacağını belirten Prof. Dr. Çelebi ise, “Üniversite olarak tüm öğretim üyeleri ile birlikte sanayinin ayağına gitmek, anlatmak durumundayız. Biz beklemeyeceğiz, gideceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ